Pályázat MMSZ támogatásra
1., Alapadatok
A pályázat címe: |
TIRMO Magyar R/C Műrepülő Bajnokság Létrehozása, Megrendezése |
A benyújtó tagszervezet: |
Műrepülő szakág |
Szakág jelenlegi létszáma |
10 fő versenyző, kb. 15 fő szabadidős |
2., Rövidtávú cél ahová a pályázatot a pályázó sorolja:
Olyan versenyek rendezése, ahol az indulók több mint 10%-a 30 év alatti.
Legalább 3 éves projekttel támogatott utánpótlás nevelés.
Fiatalok körében könnyebben népszerűsíthető korszerű kategóriák fejlesztése.
3., Szakmai terv és a felhasználás részletes leírása:
3.1, Előnyök
Az RC műrepülés oktatása minden RC repülős kategória számára létfontosságú a biztonságos modellvezetés elsajátítása érdekében. Az alap műrepülő figurák ismerete biztosítja, hogy bármilyen modell nem tervezett extrém helyezetekbe kerülve túlterhelés nélkül kerüljön ismét stabil helyzetbe. Továbbá ez ad lehetőséget arra, hogy ki válasszuk azokat a tehetséges modellezőket, akik a későbbiekben az RC műrepülő csapat utánpótlását adják.
4., 3 éves terv:
A szakág egy új versenysorozatot tervez beindítani TIRMO Magyar R/C Műrepülő Bajnokság megnevezéssel, amely az IMAC (http://www.mini-iac.org/) tematikáján alapúl. Az IMAC egy új RC műrepülő világszervezet, akinek az európai vezetője felvette velünk a kapcsolatot, és szakmai támogatásáról biztosította a szövetséget. Az IMAC tudatosan a kezdő, haladó és expert versenyzőknek is biztosit versenyzési kereteket, ezen kívül a bíró képzést is korszerű módszerekkel támogatja http://www.mini-iac.org/Education. Ezen a tematikán elindulva, világversenyen induló versenyzők nevelésére van esély.
Az F3A mellett, egy új versenysorozatot hozzunk létre kifejezeten kezdők számára az IMAC szabályai szerint. Elképzelésünk szerint így 2025-ben utánpótlás és felnőtt kategóriában összesen legalább 20 fő versenyzik, és évente legalább 5 fő 18 év alatti fiatal indul el a kezdő kategóriában.
5., TIRMO Magyar R/C Műrepülő Bajnokság
A TIRMO Magyar R/C Műrepülő Bajnokság az első évben 4 fordulóból és 1 versenyszezon előtti edzésnapból állna. 2022-ben az első évben minden kategóriában a legegyszerűbb IMAC BASIC KNOWN 2022 manőversort kellene lerepülni, azért hogy minden kezdő és haladó versenyző számára egy egyszerű és könnyen megtanulható manőversor legyen a versenyfeladat, így nagyobb a motiváció a nevezésre és versenyeken való indulásra.
A 2022-es év tapasztalatai alapján a további években fejleszthető lenne a versenysorozat nehezebb, több tudást igénylő manőversorokkal (advanced, expert) vagy kategóriákkal.
5.1, Versenynapok
Egy versenynapon 4 futamot rendeznénk (2 délelőtt, 2délután).
A repüléseket 3 versenybíró pontozza a repüléseket egy korszerű számítógépes pontozó-összesítő rendszerrel.
A versenyt az a pilóta nyeri meg aki a legtöbb pontszámot gyűjti össze.
5.2, Kategóriák:
- JUNIOR (18 éves korig)
- Kezdő (felsőszárnyas trainer modellek)
- Haladó (műrepülő modellek)
- SENIOR (18 éves kor felett)
- Kezdő (felsőszárnyas trainer modellek)
- Haladó (műrepülő modellek)
5.3, Versenyfeladat (Manőverek)
5.4, Díjazás
A versenynapok befejeztével a rendező egyesület által a kategóriák I.-II.-III. helyezettjeinek díjak(emlékplakett) kerülnek kiosztásra, a többi résztvevőnek oklevél.
A versenysorozat végén a kategória I. Helyezetteknek tárgynyeremények vagy hazai modellboltban levásárolható vásárlási utalványok lennének kiosztva az MMSZ Elnöke által.
6., Toborzás:
A toborzás alapvetően FB, Instagram kampányokkal, és az RC műrepülést bemutató YouTube videókkal fog történni. A célcsoport a 10-18 év közötti fiatalok, és szüleik lesznek. A kampány üzenete:
„A digitális világ mellett van egy alternatíva, amit a modellezés nyújt, próbáld ki semmibe sem kerül”.
Próbáljuk meg elérni, hogy „trendi” legyen egy való világhoz köthető tevékenységet folytatni, vagyis modellezni.
A megvalósítás szakmai háttere:
Azokban az egyesületekben, ahol jelenleg is van műrepüléssel foglalkozó tag vagy tagok, egy vagy több képzési alap szettet telepítünk. Ebbe működőképes kezdő műrepülő modell, rádióirányitő berendezés, akkumulátor, valamint töltő tartozik. Az egyesület vállalja, hogy a jelentkezők számára kellő alapképzést követően, az szakág által elfogadott tematikát követve elkezdi a képzést a rendelkezésre bocsátott technikával.
A képzést megkezdése előtt tájékoztatjuk a szülőket a versenyzés feltételeiről. Az elvárás az, hogy minden kezdő egy idényt versenyezhet az egyesület kiképző modelljével ezt követően saját technikával kell rendelkeznie.
A versenysorozat fődíja motivációként a következő IMAC szint megrepülésére alkalmas műrepülő modell.
A felnőttek (haladók) számára külön versenykategóriában biztosítunk versenyzési lehetőséget. Ezzel is biztosítjuk, a kellő motivációt és tekintélyt a képzésben résztvevő edzők számára.
1.1 2022.-es terv:
Legalább 3 fő 18 év alatti versenyző felkészítésé az IMAC sorozaton való részvételre.
4 fordulós IMAC alap műrepülő verseny kezdő és haladó versenyzők számára
7., Megvalósításhoz szükséges eszközök és szolgáltatások
7.1 2022-es év:
1.Versenyrendezés közvetlen költségek
a. Légtérengedély (vagy annak megfelelő a később elvárt engedély)
b. Területhasználattal kapcsolatos költségek (energia, víz, stb)
c. Birok tiszteletdíja
d. Versenysorozat fődíjai
7.1.1 2023-es év:
1. Versenyrendezés közvetlen költségek
a. Várhatóan addigra a légtérhasználat ingyenes lesz,
b. Területhasználattal kapcsolatos költségek (energia, víz, stb)
c. Birok tiszteletdíja
d. Versenysorozat fődíjai
2. 2023-ban az F3A VB Ausztráliában lesz jelenleg senki nem tervezi az indulást, azonban tervezzük, hogy legalább 1 európai IMAC versenyen elindul 1 vagy két fő
7.1.2. 2024 es év
1.Versenyrendezés közvetlen költségek
a. Várhatóan addigra a légtérhasználat ingyenes lesz,
b. Területhasználattal kapcsolatos költségek (energia, víz, stb)
c. Birok tiszteletdíja
d. Versenysorozat fődíjai
3. Legalább 2 IMAC versenyen való részvétel
7.1.4. A megvalósítással kapcsolatos kockázat
1. Modell sérülése, részleges vagy teljes megsemmisülése. Miután műrepülésről van szó ennek a valószínűsége jelentős. Sérülés esetén a képzést végző egyesületek vállalják a javítását.
2. A képzésben résztvevő fiatalok nem jutnak el a versenyzéshez szükséges szintre. Ennek a kockázatnak a minimalizálása érdekében a szakág egységes oktatási tematikát tervez kialakítani. Ezen kívül az edzők megosztják egymással a tapasztalatokat,s valamint versenysorozattal a növendékeket megpróbálják minél előbb sikerélményhez juttatni.
3. A versenyrendezéshez szükséges engedélyek miatt a rendezés költségei nagyon magasak lesznek, ezt vagy a nevezési díjakba kell beépíteni, vagy az egyesületeknek kell állniuk. Ez csökkentheti a versenyzési és rendezési kedvet.
7.2 Az önrész forrása:
Nevezési díjak, egyesületi hozzájárulás,
8., Költségterv összesített adatai
2022 év:
Győr 2022.Március 20.
Miután a pályázati pénzek sokáig nem lettek kifizetve, ezért az egyesület saját forrásból finanszirozta a versenysorozat lebonyolitsát, és kérte a pályázati költségvetés módositását amit ez elnökség elfogadott.